Michael Foret se narodil 20. září 1986 v Prostějově. Do 15 let se aktivně věnoval sportu- na základní škole závodně provozoval lehkou atletiku, hrál tenis, volejbal… Od 13 let hraje na kytaru a zkouší psát své vlastní písně. Na střední škole potom vystupuje na různých kulturních akcích a soutěžích. V 18 letech se zúčastní televizní hudební soutěže Česko hledá SuperStar, kde se z necelých 9 000 přihlášených probojuje od finále na 6. místo. Získává smlouvu s hudebním vydavatelstvím SONY BMG a 18. dubna 2006 vydává Ondřejem Soukupem produkovanou debutovou desku „FORTE“. Rovněž si zahraje menší roli v teenagerovském filmu Experti, kde nazpívá titulní píseň „Expert“. Po „mediální bublině“ kolem SuperStar se Michael ubírá do ústraní, začíná studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka a zakládá vlastní kapelu ForetGump. Po dvou letech koncertování v klubech a na festivalech se kapela rozpadá a Michael začíná spolupracovat s Matějem Portešem a Filipem Gemrothem z kapely Toneless na své druhé, tentokrát zcela autorské, desce.

Michaelovo poslední album nese název „UVNITŘ“ a natáčelo se od srpna do prosince 2008 průběžně ve studiu Svárov a v domácích studiích Matěje a Filipa. Album Uvniř vyšlo v březnu 2009 a dočkalo se přívětivého uznání kritiků a fanoušků i méně středoproudého vnímání, nejen z důvodu faktu, že šlo především o autorské album.

Michael Foret  s úspěchem účinkuje i v muzikálech. Objevil se v jedné z hlavních rolí nejúspěšnějšího Hit muzikálu Děti ráje, kde představuje roli "Mickeyho", mladého hudebníka a od března roku 2012 jsme ho mohli vídat v divadle Goja Music Hall v Praze jako "Enjolrase", hrdinského vůdce revolucionářů, v nové české inscenaci jednoho z nejlepších a nejslavnějších světových muzikálů Les Miserables Bídníci.

Nyní se připravuje na svou novou roli v dalším světovém muzikálu, jehož premiéra bude v prosinci 2014 v pražském Kongresovém centru. S živým orchestrem, velkolepou scénou a těmi největšími hity legendární skupiny ABBA se objeví jako hlavní představitel SKY v čské verzi nejúspěšnějšího hit-muzikálu na světě- Mamma Mia!

Na jaře 2012 se dočkala premiéry povedená filmová komedie režiséra Miloslava Šmídmajera "Probudím se Včera", kde si Michael zahrál roli "studenta Hrachovce". Tento film měl velmi vysokou návštěvnost v kinech a i když šlo o romantickou komedii ze školního prostředí, dočkal se velmi pozitivních kritik jak odborných, tak z řad diváků.


Kromě muzikálů a filmů se Michael věnuje zejména koncertní činnosti svého repertoáru. Vystupuje sólově, ale i se svoji vlastní kapelou.

V současnosti připravuje své třetí, rovněž z velké části autorské album, jehož pilotním singlem je píseň "HRA".

Michael Foret BandzoneMichael Foret MySpace