pg blog

BLOG I.čast: Peter Gabriel včera v Berlíně citlivě a pomalu otevíral svou The Book Of Love…
 
 
"Peter Gabriel patří k mým nejoblíbenějším umělcům a jeho včerejší koncert v Berlíně ve mně zanechá hluboké stopy do konce života. Ten Gabriel zase prostě potvrdil své kvality a navíc, přesně jako podle názvu celého turné- „New Blood“ (Nová krev), předvedl všechno úplně jinak a nově, než tomu bylo doposud. A hlavně opět skvěle! Dostal se do další sféry a ne jen ve mně rozproudil
tu novou krev. Ukázal nový směr, nové hodnoty a hranice, kam lze ještě jít. Vystoupil s úžasným symfonickým orchestrem- bez bicích, kytar a samplů. Prostě jen tak- jen on, jeho duše, jeho „šamanský“ hlas a jeho famózní orchestr.

Koncert začal na minutu přesně ve 20.00 hod tím, že sám Gabriel přišel ještě za rozsvícených světel berlínské O2 Areny s papírem v ruce, kde měl německy napsanou úvodní řeč. Nezabýval se žádnými zbytečnými proslovy, jen prostě uvedl svého hosta a „koně“- mladou písničkářku Ane Brun- éterický zázrak z Norska. Tolik zvláštní melancholie a něčím příjemné deprese jsem ještě z nikoho nikdy tak necítil. Přišla na jeviště jen s kytarou, oblečená do nějakých šatů a zahrála 3 písně. Ale tak a s takovým výrazem, že během asi 10 vteřin ztichla celá O2 Arena a jakoby nikdo ani nedýchal. Její ledový, severský projev nás popálil a její hlas mě očaroval. Měla v sobě něco z Björk, Rosin Murphy, Duffy nebo Kate Bush, ale byl to nefalšovaný originál! Jinak to ani v přítomnosti Petera Gabriela totiž nelze. (Ta stejná Ane Brun potom zpívala vokály Peteru Gabrielovi během celého koncertu a společně s Melany Gabriel (jeho dcerou) jim to moc slušelo.)

Následovala asi 10 minutová pauza, v níž jsem zaslechl,
jak za obří projekční stěnou, která půlila jeviště, ladí desítky smyčců...


POKRAČOVÁNÍ BLOGU (a koncertu) v "BLOG II.část"

[ zpět na výpis novinek ]

Michael Foret BandzoneMichael Foret MySpace