Vánoční dárek

Jak Tě napadlo nazpívat právě song Last Christmas? Objeví se na nové desce?
Prosím vás, to zcela určitě ně. Tento nápad byl humor. Sedli jsme si s Toneless a Piafem ve studiu, zapnuli foťák a natočili to na jeden „take“. A pověsili na Youtube a za 5 dní to vidělo přes 20 tisíc lidí.. Pobavili jsme se také nad množstvím těch reakcí, které byly buď hodně pozitivní, nebo hodně negativní. Je zábavné sledovat, jak v Česku to, co jen trochu provokuje, má úspěch a jak jsou hlavně někteří hlupáci schopni některé věci brát tak moc vážně. Kdybychom tento song chtěli vydat na CD, určitě bychom ho natočili líp.

Kde jsi čerpal inspiraci při psaní písně Na Tenký Hraně?

Tohle byl případ, kdy jsem si sedl s kytarou a z ničeho nic mi to najelo. Měl jsem ji asi za hodinu napsanou a podobné to bylo i s textem. Moc se posléze neupravoval. Inspiraci vždy beru v lidech. Tuhle píseň jsem psal pro dokument „Občan Kopas“, který je o mladém autistovi. Viděl jsem nějaké záběry toho kluka, něco jsem o něm slyšel a pak vznikl nápad.

Jak skládáš písničky? Je první text nebo hudba?

Většinou píšu prvně hudbu a posléze píšu text třeba někdy i rok, než se nedopracuju uspokojivého výsledku. Nedávno se mi ale poprvé stalo, že jsem měl prvotní nápad textu a sloganů.

Jak pokračuje nahrávání nového CD?
Pokračuje pomalu ale jistě. Tentokrát nechci, aby mi unikla jediná nota a písmeno textu, takže se to v klidu sune k nějakému výsledku. Hlavní práce na něm začne začátkem nového roku.

Už víš, jak se bude jmenovat Tvá 3. deska?
Nevím a zcela jistě to nebudu vědět do té doby, než bude natočená.

S kým by sis přál nazpívat duet a s kým nikdy?
Umělců, se kterými bych si přál nazpívat duet, je spousty. Většinou by to byli ti, které mám rád, respektuju a uznávám. Jmenovat je, by bylo příliš dlouhé a nudné. Ale ti, co vědí, kdo jsou moji oblíbenci, budou vědět. A s kým nikdy? Pravděpodobně s nějakým hlupákem, který nemá hlas, charisma a moudrost.

Vyšlo DVD z koncertu v Plumlově?
Nevyšlo. Až vyjde DVD, bude to určitě z jiného koncertu, než z Plumlova. Bude z většího, hezčího a zábavnějšího.

Na svém FB máš už asi 5000 přátel. Máš mezi nimi stále ještě přehled?
Snažím se mít přehled ve všem, co dělám. Takže Facebook není výjimkou. Je pravdou, že čím déle ho mám a čím více ho spravuju, tím jsem přísnější a dávám si více pozor na to, s kým „přátelím“ a s kým a jak komunikuju.

Čím Tě nějaký fanoušek zaskočil nebo překvapil?

Je to tak 2 roky, co mi přišla nějaká prapodivná zásilka, která obsahovala balík s nejrůznějším prádlem „úchylného“ typu. Byl tam nějaký křiklavě zelený obleček, tanga, apod. Docela mě to vyděsilo, úchyl ještě nejsem.

Někteří fanoušci se bohužel nemohli zúčastnit Tvé narozeninové oslavy. Mohl bys pro ně shrnout, jak se Ti celkově ten večer líbil a co Tě třeba překvapilo?
Překvapilo mě, že to spoustu lidí vzalo jako oslavu a tím pádem nosili dary. A víte, nemám moc dary rád. Měl to být „narozeninový koncert“, posezení u muziky, atd. A oni mysleli, že jdou na narozeniny.. Z toho jsem byl trochu mimo, ale koncert a večer to byl v závěru moc hezký. Budu na to jistě dlouho vzpomínat.

Stalo se ti někdy, že jsi dostal dárek, který se Ti ale nelíbil? Jak ses zachoval?
To se mi stává poměrně často, jelikož jsem člověk, který raději dává, než přijímá. S každým dárkem mám svým způsobem trochu problém. Když už ho ale obdržím a opravdu se mi nehodí, snažím se mlčet.

Jaké dárky, které jsi dostal od fanoušků, Tě potěšily?
Každý dárek, který dostanu, obzvlášť od fanoušků, mě potěší. Ať už je to maličkost, kterou si vždy pečlivě uchovám, tak i různé dopisy, přání nebo třeba plyšáky. Je to od nich moc hezké, že si vzpomenou a že se starají.  

Věnuješ se ještě kreslení?
Bohužel jsem již několik let tuhle činnost příliš neprovozoval. A mrzí mě to… Bohužel jsem nenašel čas, ani moc správných nálad. Ale věřím, že se k tomu časem ještě vrátím.

Dokážeš si představit, čím bys byl, kdyby ses nestal zpěvákem?
To bohužel nedokážu. Zřejmě asi sportovcem- dělal bych atletiku nebo lyžoval.

Který song, který zazní v muzikálu DR, máš nejraději? A prozradíš nám nějakou vtipnou příhodu z muzikálu?
Jsou tam hezké písně. Mám rád třeba Večírek (Touhy Prchavý), který zpívám já. Není sice od Michala Davida, ale je to dobrá pecka, kterou si pokaždé užiju. Co se příhod týče, tak těch je tam téměř každé představení spousty. Je tam (stále ještě) docela dobrá parta lidí, kteří jsou rádi, že mají práci a že něco tady u nás funguje… Proto jsou většinou všichni v pohodě a baví se. Konkrétní příhoda mě bohužel teď nenapadá.

Jakou hudbu posloucháš při řízení?
Mám to různě, ale většinou nějakou pohodovou a kupodivu pomalejší a táhlejší. Hodně lidí se diví a ptá se, jestli neusínám. Většinou mě ale uspávají ty „tucavé“ kolovrátkové sračky, které vesměs hrají rádia.

Plánuješ jet v nejbližší době někam do zahraničí?
Rád bych si vyrazil v únoru někam zalyžovat. Zatím ale nevím ani čas, ani místo. No a stejně jako tomu bylo v letošním roce, tak i v tom příštím, bych chtěl procestovat a podívat se na místa, o kterých sním. Chtěl bych absolvovat Norsko, Skotsko, možná USA… A taky nesmím zapomenout na svůj oblíbený Londýn, který mě určitě nemine.

Jak si představuješ ideální bydlení?
Ideální bydlení je tam, kam se rád člověk vrací, kde je pohoda významu „teplo domova“ a kde na něj někdo blízký čeká. A je jedno, jestli je to v Česku, Rumunsku nebo v Amazonii. Důležitá je rodina a zázemí. Když už je to v hezkém domku, v krásné přírodě nebo třeba v centru hezkého města, je už druhořadé.

Jak bys chtěl prožít svůj ideální den?
Když je teď ta zima, tak zřejmě nejspíš někde v Alpách s fajn lidma, hudbou, pitím, jídlem, sluncem a lyžováním kolem sebe. Bez mobilu, internetu a starostí. Jen tak jezdit nahoru a dolů a vnímat jen ten vzduch, přírodu a horský vítr.

Jaké je Tvé nejoblíbenější jídlo a které naopak úplně nesnášíš?
Oblíbených jídel mám spoustu. Ať už italská, řecká nebo čínská kuchyně. Mám rád čerstvou zeleninu, saláty, sýry. A které nesnáším? To myslím, že není žádné. Sním i koprovku, která není moje favoritka a nemusím rajskou polévku s rýží.

Jak si představuješ romantický večer?
Podobně jako ideální den. Takže s lidma, které mám rád (nebo s jedním člověkem) na hezkém místě, s dobrou hudbou, jídlem...

Není to tak dlouho, co jsi prohlásil, že jsi volný. Platí to stále, nebo v Tvém životě nastala změna?
Svým způsobem volný budu doufám celý život. Otázkou je, koho budu opravdu milovat a kdo bude opravdu milovat mě ;) Jsem teď velmi šťastný a víc prozrazovat nechci

Kterou vlastnost na ženách máš rád a která je Ti proti srsti?

Na ženách mám rád určité tajemství a kouzlo, které nejde popsat. Nemám rád holky na „první signální“. Co se klasických vlastností týče, tak zcela jistě upřímnost, pokoru, eleganci, moudrost a když by nekouřila a uměla vařit, bylo by to fajn

Dodržuješ nějaké vánoční tradice?

Krom toho, že s tátou chodím do lesa pro stromek, že ho pak zdobíme a že jíme pravou a skvělou rybí polévku, rybu a bramborový salát, tak zřejmě nic jiného. Snažím se pouštět vánoční písně, klasické i novější a být v pohodě s lidma, které mám nejraději.

Kde se vidíš za 5, 10 let?
Věřím, že na místě, kterému budu schopen říkat „domov“ a s lidma, které budu schopen nazývat „rodina“. A je úplně jedno, kde to bude. Taky bych si samozřejmě přál, abych v té době stále dělal to, co mě baví ze všeho nejvíc.

Jaké jsou Tvé plány na příští rok?
Především pokračovat v tam, kde jsem začal. Zlepšovat svoji práci, postoj k ní a poznávat nové věci. Dál se vyvíjet a užívat si to. Zůstat hlavně svůj a být v pohodě. To bych si přál. Ale taky to, abych udělal dobrou novou desku a věnoval se nadále divadlu a škole.

Dáváš si nějaké novoroční předsevzetí?
Občas ano. Jsou to ale spíš nějaké mé vnitřní věci, než to, že „už nebudu pít“, „už nebudu trávit tolik času u počítače“, atd. Jsou to spíš věci týkající se mé duše, nitra a mého vývoje.

Co bys na závěr vzkázal svým fanouškům ?
Chtěl bych jim hlavně poděkovat za podporu a motivaci, kterou z jejich strany cítím. Víte, dělám to vše pomaleji, protože už vím, co znamená „sláva na 5 minut“. Za to ale až dosáhnu úrovně, které mám v plánu dosáhnout, bude to už napořád…
Hezké Vánoce plné lásky, pohody a nejbližších lidí a v roce 2011 hodně sil, štěstí a zdraví!


[ zpět na výpis novinek ]

Michael Foret BandzoneMichael Foret MySpace